Blog

Mide Bypass ameliyatları ya da halk diliyle daha çok mide küçültme, mide aldırma olarak bilinen ameliyatlar hem gıda alımını kısıtlayıcı hem de emilim azaltıcı girişimlerdir. Bypass ameliyatları sonrası ortalama 18-24 ay içinde hastanın %65-80 oranında kilo kaybetmesine yardımcı olur.

mide bypassi ameliyatı

Tip2 Şeker Hastalığında %85 oranında iyileşme sağlanır. Hastaların kilo vermesiyle birlikte vücuttaki yağ miktarının azalması diyabet dengesinin sağlanmasını çok kolaylaştırır. Gastrik bypass ameliyatı sonrası bazı hormonal mekanizmaların da devreye girmesiyle birlikte hasta taburcu olurken, bir hafta ya da 10 gün içerisinde bu hastalarda insülin kullanımı kesilir, oral anti diyabetik ilaçları almasına gerek kalmaz.

Obezite

Obezite, bütün dünyada ve ülkemizde gittikçe artan bir halk sağlığı sorunudur. Obezite en basit tanımıyla vücutta aşırı yağ birikimidir.  Obezitenin ya da diğer adıyla şişmanlığın hastalık boyutuna birçok kurum ve kuruluş farklı tanımlar getirmiştir.

bariatrik cerrahi

Bariatrik Cerrahi

Bariatrik Cerrahi ya da diğer adıyla Obezite Cerrahisi, tek bir operasyon sayesinde diyabet, hipertansiyon, uyku apnesi ve daha birçok hastalığın iyileştiribildiği eşsiz bir alandır.

Doktorunuza Sorun

ADRES

Atatürk Bulvarı No: 185 Kat:4 (Grand Ankara Yanı)
Kavaklıdere/ANKARA - TÜRKİYE

E-POSTA

info@obezitecerrahiankara.com
www.obezitecerrahiankara.com

Whatsapp
Hemen Ara