Bypass Ameliyatlarından Sonra Beslenme

Bypass Ameliyatlarından Sonra Beslenme

Bypass Ameliyatlarından Sonra Beslenme Nasıl Yapılmalıdır?

Bypass ameliyatları mide hacminin küçültülmesi ve ayrıca bağırsaklardan besin emiliminin olduğu alanların azaltılması yoluyla yapılan ameliyatlar olup, zayıflama üzerindeki etkisi hem emilim, hem de sınırlı yiyecek alımı sebebiyle etkin zayıflamayı sağlayan ameliyat türleridir.

Bypass Ameliyatlarından Sonra Beslenme

Bypass ameliyatlarından sonra size önerilen beslenme planına uymanız başarılı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlık kalitenizin dolayısı ile hayat konforunuzun artmasını sağlayacaktır.

Bypass ameliyatlarında mide suyunuzla yediğiniz gıdaların karşılaşma yeri değişmiştir. Bundan ötürü ameliyat sonrası yaklaşık altı haftalık bir beslenme planı mide ve bağırsak sisteminizin doğru bir şekilde yeniden yapılandırılması için oldukça önemlidir.

Ameliyat sonrasında diyetisyeninizin kontrolü altında olmanız ve sindirim fonksiyonlarınızın gözlemlenmesi sonucunda yavaş yavaş beslenmenizin açılması oldukça önemlidir.

Bypass ameliyatlarında mide ve bağırsak fonksiyonlarının tam anlamı ile yerine gelene kadar sıvı, püre, yumuşak katı ve sağlıklı beslenme programlarına adım adım uyulması vücudun kendisini onarması ve sorunsuzca iyileşmenizi sağlayacaktır.

ADRES

Atatürk Bulvarı No: 185 Kat:4 (Grand Ankara Yanı)
Kavaklıdere/ANKARA - TÜRKİYE

E-POSTA

info@obezitecerrahiankara.com
www.obezitecerrahiankara.com

Whatsapp
Hemen Ara