Morbid Obezite

Morbid Obezite Nedir?

MORBİD OBEZİTE AMELİYATLARI HAYATI DEĞİŞTİRİYOR...

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre; günümüzde Beden Kitle İndeksi (BKİ) 40’ ın üzerinde olan kişiler Morbid Obez olarak tanımlanmıştır. Son araştırmalarla ortaya çıkan veriler korkutucu boyutlara ulaşmakla birlikte  dünyada 10 yılda obezite oranı %33 oranında artarken önümüzdeki 20 yıl içinde de en önemli sağlık sorunu olması beklenmektedir.

 Morbid Obezite

 

SAĞLIĞINIZA KAVUŞMANIZ MÜMKÜN

Tedavi edilmeyen obezite beraberinde başta şeker hastalığı olmak üzere tansiyon, kalp hastalıkları, eklem hastalıkları ve akciğer problemlerinin yanısıra ruhsal sorunlarında ortaya çıkmasına,  hayat konforunu düşürerek yaşam süresinin 10-15 yıl kısalmasına neden oluyor.

Ancak morbid obezite sigaraya bağlı ölümlerin ardından ikinci önlenebilir  ölüm nedenidir. 40 – 50 kilo fazlası olup cerrahi dışında bir çok yönteme başvurmuş ancak çözüm bulamamış obezite hastaları için günümüzde kabul edilmiş en etkili ve kalıcı yöntem morbid obezite ameliyatlarıdır. 

HAYATINIZI SIFIRDAN BAŞLATIN

Obezite Kliniğimize başvuran morbid obez hastalarımız, Prof. Dr. Oktay BANLI önderliğinde profesyonel ekibi tarafından ameliyat yöntemi açısından değerlendirilerek tedavi altına alınmaktadır.

Hastalarımızda ameliyatlarının hemen sonrasında dramatik değişimler gözlenmektedir. Morbid obez ameliyatlarından sonra kişi vermesi gereken kilonun %80 ‘ inini ilk yıl içinde vermektedir. 

Ameliyat sonrası süreçte temel amacımız sağlık kalitesinin ve hayat konforunun arttırılması. Bu nedenle kliniğimize başvuran tüm hastalarımız 2 yıl boyunca rutin olarak beslenme ve psikolojik destek ile  biyokimyasal tarama açısından takip edilmektedir.  

Biz “Obezite Kliniği” olarak her geçen gün git gide büyüyen bir ailenin parçası olarak ailemizin mutluluk, sağlık ve refahı için amatör bir ruh, profesyonel bir yaklaşımla yolumuza devam etmekteyiz.

ADRES

Atatürk Bulvarı No: 185 Kat:4 (Grand Ankara Yanı)
Kavaklıdere/ANKARA - TÜRKİYE

E-POSTA

info@obezitecerrahiankara.com
www.obezitecerrahiankara.com

Whatsapp
Hemen Ara