Obezite Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar?

Obezite Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar?

Hastalarımızdan aldığımız soruların başında obezite ameliyatlarının fiyatları ve bu fiyatların neye göre belirlendiği geliyor.  Obezite ameliyatlarının fiyatlarını en temel olarak aşağıdaki başlıklara göre değişir;

  • Doktor ücreti,
  • Ekip ücreti,
  • Malzeme Ücreti,
  • Hastane ücreti,
  • Yoğun bakım ücreti,
  • Refakatçi Kalış Ücreti

Bu ücretlerden herhangi birindeki değişiklik ameliyat ücretinizi etkileyecektir. Bununla birlikte bu faktörleri biraz daha açmak gerekirse.

Doktor ücretlerini etkileyen faktörler;

Ameliyatı yapan doktorun nerede çalıştığı; Ameliyatınızı yapacak olan doktor devlet hastanesinde, tıp fakültesinde, sgk ile anlaşmalı özel bir hastanede, sgk ile anlaşmasız özel bir hastanede yada tamamen özel olarak çalışabilir. Ameliyatınızı yapacak olan doktorun nerede çalıştığı ameliyat ücretini etkileyen en önemli faktörlerden birisidir.

Ameliyatı yapan doktorun tecrübesi;

Ameliyatı yapan doktorun meslekteki tecrübesi ve özelliklede spesifik bir uzmanlık alanı olan obezite cerrahisindeki tecrübesi ameliyat ücretlerini etkileyen faktörlerden birisi olacaktır. Takdir edersiniz ki obezite cerrahisine yeni başlamış ve vaka sayısı 10 olan biri ile 1500 e aşkın vaka sayısı olan bir doktorun ameliyat ücretleri arasında fark olacaktır.

Ameliyat yapan doktorun ünvanı;

Ameliyatı yapacak olan doktorun uzman, doçent yada profesör olması ameliyat ücretlerini doğrudan olmasa da dolaylı olarak etkileyecek faktörlerden birisidir.

Ameliyat yapan doktorun başarılı ve başarısız vakaları;

Ameliyat yapan doktorun başarılı ve başarısız vakaları direk olarak olmasa da dolaylı olarak ameliyat ücretlerini etkiler. Doktorun geçmişte ölümlü vakasının olmaması, oluşabilen bütün komplikasyonlara müdahale edebilmesi ve hastalarını kurtarabilmesi doktorun tercih edilebilirliğini artıracaktır.

Ekip Ücretini Etkileyen Faktörler;

Ekipteki kişi sayısı; 

Ameliyatınıza özel olarak gelen her bir ekip üyesinin ayrı bir ücrete tabi olduğunu unutmamak gerekir.

Ekipteki kişilerin tecrübeleri ve ünvanları;

Ameliyatınıza özel olarak giren ekip üyelerinden özel uzmanlık ve tecrübe gerektiren alanlarda çalışanlar için geçerli bir kriterdir. Örnek vermek gerekirse obezite ameliyatlarında anestezi riski hastanın vki nedeni ile daha yüksektir. Bu yüzden anestezini yapan doktorun ve teknisyenin alanlarında uzman olmaları gerekmektedir. Yine ekipteki kişilerin uzman, doçent yada profesör olması talep ettikleri ücreti artırabilir.

Malzeme Ücretini Etkileyen Faktörler;

Malzemenin markası, kalitesi, muadilinin olup olmaması, malzemenin yerli veya ithal olması, eğer malzeme ithal ise o anki döviz kuru, malzemenin resteril olup olmaması malzeme ücretlerini direk etkileyen faktörlerdir.

Hastane Ücreti;

Hastanenin devlet hastanesi mi özel hastanemi olup olmaması, özel hastane ise sgk ile anlaşmasının olup olmaması, hastanenin özellikleri,hastanenin fiyat politikası  hastane ücretini etkileyen faktörlerdir.

Yoğun Bakım Ücreti;

Her hastanın ameliyat sonrası yoğun bakım ihtiyacı bulunmamakla birlikte bazı hastalarda yoğun bakım ihtiyacı 2-3 güne kadar çıkabilmektedir. Yoğun bakım ücreti her hastaneye göre değişir. Hastanın yoğun bakım masrafı hastanın yoğun bakımda kaldığı gün, yoğun bakımda ihtiyaç duyacağı tedavi ve ilaçlar ve hastanenin yoğun bakım gecelik konaklama ücretine göre değişmektedir.

Refakatçi Kalış Ücreti;

Her hastanenin kendi belirlediği refakatçi kalış ve refakatçi yemek ücreti farklıdır. Refakatçinin masrafları kaldığı gün ve hastanenin belirlediği günlük ödemeye göre değişmektedir.

Extra Ücretler;

Ameliyat sırasında yada hastanede yatış sırasında oluşabilecek öngörülemeyen şeyler yada komplikasyonlar extra bir tedaviye yada extra bir malzemeye, ünite olarak kan takılmasına, yoğun bakım süresinin uzamasına yada hastanede yatış süresinde uzamaya neden olabilir yada hasta hastanede kalış süresinde extra diye tabir edilen hastane hizmetlerinden yararlanmak isteyebilir bu durumlar ise ameliyat ücretine extra maliyet olarak yansıyacaktır.

Ameliyat Sonrası Hasta Takibi;

Ameliyat sonrası takip gerektiren ameliyatlarda  ameliyat ücretine dahil edilen ameliyat sonrası belirli süre ile yapılan doktor, diyetisyen ve psikiyatrist kontrolleride direk olmasa da dolaylı olarak ameliyat ücretini etkileyen faktörlerden biridir.

Obezite Ameliyatı Fiyatı

ADRES

Atatürk Bulvarı No: 185 Kat:4 (Grand Ankara Yanı)
Kavaklıdere/ANKARA - TÜRKİYE

E-POSTA

info@obezitecerrahiankara.com
www.obezitecerrahiankara.com

Whatsapp
Hemen Ara